"Enter"a basıp içeriğe geçin

‘Ağaçları biz değil bakanlık kestiriyor’

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bulunan Sorgun Ormanı’nda yapılan ağaç kesimiyle ilgili suçlamaları kabul etmeyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Özen, “Kesim yapılan alanın Side Turizm Alanı’nda kaldığını, kullanımına yönelik her türlü planlama ve tahsis yetkisi Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olduğunu belirtti.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Başkan Özen “Öncelikle Manavgat Belediyemizin, kentimizin akciğeri konumundaki Sorgun Bölgesi’nde hayata geçirilmeye çalışılan ne projeyle, ne de ağaç kesimleriyle ilgili olarak hiçbir sorumluluğu ve engellemeye yönelik yaptırımının bulunmadığını belirtmek isterim. Konuya olan duyarlılığımız gereği, ağaçların kesimine yönelik olarak ilgili Bakanlığımız ve kurumlarımızla yazışmalar gerçekleştirilmiştir.” dedi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ ONAY VERMİŞ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından Sorgun Çamlığı’nda yer alan 20 dönümün üzerindeki alanların kesin tahsisinin yapıldığını belirten Sözen, ön izin sonrası belediyemize iletilen vaziyet planları ve kesin tahsisler sonrası iletilen yapı ruhsatı talepleri, imar mevzuatı açısından incelenmiştir. Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü’nden gelen yazıda, projeye denk gelen bölümde ağaçların kesilmesinde bir sakınca olmadığı bildirilmiştir.” diye konuştu.

Bahse konu parsellerin Side Turizm Alanı’nda kaldığından kullanımına yönelik her türlü planlama ve tahsis yetkisi Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olduğunu söyleyen Sözen, “Belediyemiz bu alanlarda bulunan yapılaşma taleplerini ancak imar mevzuatına uygunluk açısından değerlendirebilmektedir. Belediyemizin başka bir yetki ve sorumluluğu bulunmamaktadır.” dedi.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir