"Enter"a basıp içeriğe geçin

Audi e-tron Vision Gran Turismo Paris’te!

Formula E, Avrupa turuna devam ediyor. Şampiyonanın 8’inci ayağı 28 Nisan Cumartesi günü Paris’te gerçekleştiriliyor. Audi Takımı Team Audi Sport ABT Schaeffler, Dôme des Invalides’teki mücadelede Daniel Abt ve Lucas di Grassi ile başarılı sonuçlarını devam ettirmeyi planlıyor. Bu yarışta da, Roma’da olduğu gibi Audi e-tron Vision Gran Turismo yine programın bir parçası olacak ve Race Taxi olarak otomobil tutkunlarıyla buluşacak.

1524830550_a183122_large-kopya

Tam anlamıyla şehrin göbeğinde yaşanacak mücadele, 1,92 km’lik parkur çok sayıda kafe ve restoranların yer aldığı ve Dôme des Invalides’i çevreleyen caddede yaşanacak. Pilotlar, üçüncü kez düzenlenen Paris E-Prix’sinde “Circuit des Invalides”de 49 tur atacaklar.

1524830549_a183110_large-kopya

Takımın son durumuyla ilgili bilgi veren Takım Sorumlusu Allan McNish, Daniel Abt ve ve Lucas di Grassi’nin formda olduklarını, son üç yarışta diğer takımlardan daha fazla puan aldıklarını, bu güvenle de Fransa’ya geldiklerini belirtti. Roma’da gördükleri ilginin son derece güven verdiğini söyleyen McNish, bu yarışta seyircilerin bu kadar yakından takip edecek olmalarının da sevindirici olduğunu ve evlerinde mücadele edecek Fransız rakipleriyle eşit derecede bir yarış geçirmeyi hedeflediklerini belirtti.

1524830549_a182232_large-kopya

Paris’teki mücadele öncesinde, Roma’da en hızlı tur zamanına imza atarak ek puan alan ve genel klasmanda beşinci sıraya yükselen Daniel Abt böylece, Paris’te şampiyonanın ilk beşinden oluşan grubunda yer alacak. Takımın diğer pilotu Lucas di Grassi ise, sezonun başlangıcındaki dört yarışa katılmamasına rağmen, Fransa’ya sekizinci sırada geldi. Audi Sport ABT Schaeffler takımlar sıralamasında 12 yarış sonunda dördüncü sırada bulunuyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir