"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dolar ne kadar oldu? (16.10.2018)

ABD ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yönü açısından belirleyici olarak görülen ve terör örgütleriyle bağlantılı olduğu iddiasıyla yargılanan ABD’li rahip Andrew Brunson hapis cezası aldı ancak tutuklu olduğu süre göz önüne alınarak Cuma günü serbest bırakıldı.

Oldukça yakından takip edilen bir gündem maddesi olan davanın sonuçlanması ve Brunson’ın serbest bırakılması önemli bir riski ortadan kaldırırken, önümüzdeki dönemde Türkiye-ABD ilişkilerinin nasıl şekilleneceği piyasalar için yön belirleyici olacak.

16 EKİM 08:48 16 EKİM 08:48 Dolar ne kadar oldu? Dolar/TL 5.7847/5.7878'den, Euro/TL ise 6.6943/6.6948'den işlem görüyor

 

SEB gelişmekte olan piyasalar baş ekonomisti Per Hammarlund, “Brunson’ın serbest kalması ABD ile ilişkilerin ilerleyeceğinin bir işareti. Bundan sonra ABD’nin Halkbank konusuna bir açıklık getirerek mi yoksa Türkiye’ye İran yaptırımlarından bir çeşit muafiyet sağlayarak mı karşılık vereceği izlenecek” dedi.

Hammarlund, “Türkiye İran’dan petrol ithal etmek istiyor ve bunu bir takvim çerçevesinde yapmasına izin verilirse ABD ve Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelme yolunda olduğunun bir işareti olacaktır… Lira, ABD ile ilişkileri iyileştirme potansiyeline sahip gelişmelere oldukça güçlü tepki veriyor” dedi.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir